Lidhje

Rritet niveli i varfërisë dhe urisë për shkak të Covid-19


Rritet niveli i varfërisë dhe urisë për shkak të Covid-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Pandemia e koronavirusit ka rritur varfërinë dhe urinë për shumë njerëz në vitin 2020, sipas Organizatës së OKB-së për Ushqimin dhe Bujqësinë, FAO. Në zonat si Afrika, konflikti dhe ndryshimi i klimës e kanë përkeqësuar më tej situatën tashmë të rëndë.

XS
SM
MD
LG