Lidhje

Myslimano-amerikanët në Miçigan, grup i rëndësishëm votuesish


Myslimano-amerikanët në Miçigan, grup i rëndësishëm votuesish
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

270,000 myslimano-amerikanët e Miçiganit të regjistruar për të votuar mund të jenë vendimtarë në rezultatin e zgjedhjeve në këtë shtet të lëkundur, me rëndësi të madhe për kandidatët. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Kane Farabaugh bisedoi me disa votues dhe shpjegon temat që janë parësore për ta:

XS
SM
MD
LG