Lidhje

Pasojat e pandemisë së COVID-19 tek trashëgimia kulturore


Pasojat e pandemisë së COVID-19 tek trashëgimia kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Pandemia e koronavirusit ka bllokuar vizitat në shumë objekte të trashëgimisë kulturore në Shqipëri dhe ka pezulluar gërmimet arkeologjike. Ekspertët po diskutojnë mundësitë e vizitave virtuale në vendet muzeale dhe zbutjen e pasojave për komunitetet e banorëve që jetojnë me të ardhurat nga turzimi.

XS
SM
MD
LG