Lidhje

Çështja e Detit, Greqia dhe Shqipëria i drejtohen Hagës


Çështja e Detit, Greqia dhe Shqipëria i drejtohen Hagës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Shqipëria dhe Greqia ranë dakort sot që zgjidhja e çështjes së kufijve detarë dhe përcaktimit të Shelfit Kontinental dhe Zonave Ekonomike Ekskluzive, t’i besohet Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë të Hagës.

XS
SM
MD
LG