Lidhje

Pastrimi i turbinave me dronë


Pastrimi i turbinave me dronë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Anije pa drejtues dhe dronë autonomë një ditë mund të përdoren për riaparimin e turbinave të erës në det të hapur dhe pastrimin e plastikës në oqean. Shkencëtarët pas kësaj teknologjie thonë se ajo mund të fillojë të përdoret brenda pesë vjetëve.

XS
SM
MD
LG