Lidhje

Udhëheqësit e Kosovës urojnë zotin Biden për fitoren


Udhëheqësit e Kosovës urojnë zotin Biden për fitoren
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Udhëheqësit e Kosovës urojnë zotin Biden për fitoren

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani i tha sot Zërit të Amerikës se Kosova do të punojë për forcimin e mëtejmë të marrëdhënieve të posaçme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas zgjedhjes së zotit Joe Biden. Edhe udhëheqës të institucioneve e partive politike në Kosovë, uruan presidentin e zgjedhur amerikan Joe Biden, duke e cilësuar fitoren e tij si historike dhe duke shfaqur shpresën për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet të dyja vendeve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG