Lidhje

Shkencëtarët, kujdes dhe shpresë për vaksinën nga Pfizer


Shkencëtarët, kujdes dhe shpresë për vaksinën nga Pfizer
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Shkencëtarët po këshillojnë për kujdes pas njoftimit nga kompania Pfizer se vaksina e saj kundër COVID-19 ka dëshmuar një nivel efektiviteti më të lartë se 90%. Vaksina në fjalë është testuar tek 43,500 njerëz në gjashtë shtete pa ngritur shqetësime për sigurinë.

XS
SM
MD
LG