Lidhje

Gara për vaksinën, vendet në zhvillim në disavantazh


Gara për vaksinën, vendet në zhvillim në disavantazh
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Një vaksinë për koronavirusin ka rezultuar 90% efikase pas testimeve fillestare, njoftuan dy kompanitë që po e prodhojnë atë - Pfizer dhe BioNTech. Kjo ka rritur shpresën se pandemia globale e koronavirusit mund të vendoset nën kontroll në muajt e ardhshëm.

XS
SM
MD
LG