Lidhje

Rexhep Selimi para Gjykatës së Posaçme: Ndjehem i pafajshëm për të gjitha pikat e akuzës


Rexhep Selimi para Gjykatës së Posaçme: Ndjehem i pafajshëm për të gjitha pikat e akuzës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Një nga ish drejtuesit e lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, u paraqit të mërkurën në Gjykatën e Posaçme për krime të luftës në Kosovë duke u deklaruar i pafajshëm për akuzat për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

XS
SM
MD
LG