Lidhje

Qeveria e Kosovës miraton masat e reja kundër COVID – numër i lartë infektimesh


Qeveria e Kosovës miraton masat e reja kundër COVID – numër i lartë infektimesh
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Kryeministri Avdullah Hoti, e cilësoi si "gjendje lufte"situatën me pandeminë e COVID-19. Komentit e tij pasuan miratimin e një sërë masash nga ana e qeverisë që kryesisht kanë të bëjnë me kufizimin e orarit të punës për bizneset dhe kufizimin e lirisë së lëvizjes për qytetarët

XS
SM
MD
LG