Lidhje

Axhenda e zotit Biden varet nga beteja për Senatin


Axhenda e zotit Biden varet nga beteja për Senatin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Kontrolli i Senatit në Kongresin amerikan do të përcaktohet nga dy garat që janë në balotazh në shtetin e Xhorxhias. Në këtë shtet ende nuk janë shpallur rezultatet e zgjedhjeve presidenciale dhe po bëhet rinumërimi i votave për shkak të rezultatit të ngushtë.

XS
SM
MD
LG