Lidhje

Kosovë, rekord i ri ditor të infektuarish me koronavirus


Kosovë, rekord i ri ditor i të infektuarve me koronavirus
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Në Kosovë, autoritetet konfirmuan sot (e enjte) numrin më të lartë të qytetarëve të prekur me COVID-19, tetë muaj që nga shfaqja e pandemisë.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike 963 veta janë prekur nga koronavirusi dhe 13 veta humbën jetën në 24 orët e fundit.

Për të frenuar këtë rritje, autoritetet kanë vendosur masa kufizuese të lëvizjes së qytetarëve nga ora 19 deri në orën 5 të mëngjesit në disa qytete të Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG