Lidhje

Shqipëri, një vit pas tërmetit, në fokus rindërtimi


Shqipëri, një vit pas tërmetit, në fokus rindërtimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Shqipëria kujtoi sot një vjetorin e tërmetit shkatërrimtar të 26 Nëntorit, i cili shkaktoi 51 viktima dhe mbi 900 të plagosur dhe a pas mijëra godina, pallate dhe banesa private banimi, të dëmtuara. Ndërsa qeveria shprehet entuziaste me ecurinë e rindërtimit, opozita flet për një proces abuziv.

XS
SM
MD
LG