Lidhje

Ndikimi rus në Kosovë


Ndikimi rus në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Në një studim të Qendrës së Kosovës për studime të Sigurisë, thuhet se ndikimi rus në Kosovë mund të kategorizohet në nivelin mesatar dhe se ky ndikim ushtrohet përmes serbëve të Kosovës të cilët shfrytëzohen për të krijuar paqëndrueshmëri të brendshme politike.

XS
SM
MD
LG