Lidhje

Bota ende larg objektivave të Kombeve të Bashkuara kundër Sidës


Bota ende larg objektivave të Kombeve të Bashkuara kundër Sidës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Katër vjet më parë, qeveritë në mbarë botën përqafuan objektivat e parashtruara nga Kombet e Bashkuara për t’i dhënë fund pandemisë së Sidës. Korrespondentja e Zërit të Amerikës Carol Pearson shpjegon përse këto objektiva janë kaq të vështira dhe na sjell përvojën e një qyteti që ka shënuar sukses.

XS
SM
MD
LG