Lidhje

Amerikanët në pritje të vaksinës


Amerikanët në pritje të vaksinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Një kompani e kujdesit shëndetësor në Florida thotë se është gati për shpërndarjen e një vaksine të koronavirusit, sapo ajo të vihet në dispozicion. Vaksinat kandidate të kompanisë Pfizer dhe Moderna janë në pritje të miratimit të qeverisë amerikane për përdorim emergjent.

XS
SM
MD
LG