Lidhje

Shqiptari ndihmon serben e moshuar që jeton e vetme


Shqiptari ndihmon serben e moshuar që jeton e vetme
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Raportet mes shqiptarëve dhe serbëve vazhdojnë të jenë të tensionuara, vite pas luftës në Kosovë. Por në një fshat të Prishtinës politika, problemet etnike dhe dallimet fetare midis fqinjëve nuk ekzistojnë. Për shumë vite Fadil Rama ndihmon një të moshuar serbe 92 vjeçare që jeton e vetmuar dhe pa përkujdesje. Kështu ai po nderon sikur të ishte nëna e tij, gruan që thotë se e trajtoi si fëmijën e saj, gjatë dhe pas luftës.

XS
SM
MD
LG