Lidhje

Ambasadorja Kim: Gjykata Kushtetuese funksionale brenda 31 dhjetorit


Ambasadorja Kim: Gjykata Kushtetuese funksionale brenda 31 dhjetorit
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:38 0:00

Në Shqipëri ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka besim se brenda 31 dhjetorit Gjykata Kushtetuese do të jetë funksionale dhe se për këtë, ajo ka marrë dhe fjalën e presidentit Iir Meta dhe Kryetarit të parlamentit Gramoz Ruçi. Në një intervistë për Zërin e Amerikës ajo thotë se korrupsioni në Shqipëri është një kancer, e se është i tillë si në perceptim ashtu dhe në realitet. Për këtë arsye ajo thekson se është e rëndësishme që Prokuroria speciale të funksionojë plotësisht, duke vlerësuar veprimet e ndërmarra së fundmi nga SPAK.

XS
SM
MD
LG