Lidhje

Kurdët në Irak, Siri dhe administrata e ardhshme amerikane


Kurdët në Irak, Siri dhe administrata e ardhshme amerikane
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Forcat kurde në Irak dhe Siri kanë qenë partnerë të rëndësishëm të SHBA në luftën kundër ISIS. Kurdët ushqejnë shpresa për politikat amerikane ndaj rajonit në administratën e ardhshme.

XS
SM
MD
LG