Lidhje

Britania fillon imunizimet me vaksinën e Oksford AstraZeneca-s


Britania fillon imunizimet me vaksinën e Oksford AstraZeneca-s
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Britania filloi sot vaksinimin e popullsisë së saj me vaksinën e prodhuar nga Universiteti i Oksfordit dhe kompania AstraZeneca, duke filluar me të moshuarit dhe personat më në rrezik, ndërsa një rritje e re e rasteve me Covid-19 kërcënon të mbingarkojë spitalet.

XS
SM
MD
LG