Lidhje

Kosovë, shtohet kriminaliteti gjatë pandemisë


Kosovë, shtohet kriminaliteti gjatë pandemisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Kosova ka shënuar rritje të numrit të vrasjeve dhe disa veprave të tjera penale gjatë 2020, sipas të dhënave zyrtare të policisë. Zyrtarët thonë se pandemia e ka vështirësuar punën e tyre në teren; sociologët dhe ekspertët e sigurisë flasin për shkaqet e mundshme të kësaj dukurie gjatë pandemisë.

XS
SM
MD
LG