Lidhje

Përmbytje në Nënshkodër


Përmbytje në Nënshkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Zona e Nënshkodrës u përfshi të premten nga përmbytjet për shkak të rreshjeve të shumta që kanë përfshirë gjithë zonën veriore të Shqipërisë.

Autoritetet vendore thonë se rreth 1600 hektarë tokë bujqësore janë përmbytur dhe se disa rrugë rrezikojnë të bëhen të pakalueshme për shkak të rritjes se nivelit të ujit në lumenjtë Drin e Buna.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG