Lidhje

Ligjvënësit britanikë e cilësojnë Kinën “shtet kriminal”


Ligjvënësit britanikë e cilësojnë Kinën “shtet kriminal”
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Ligjvënësit britanikë nga radhët e Komisionit për të Drejtat e Njeriut në Partinë Konservatore e cila ndodhet në pushtet, akuzojnë Partinë Komuniste Kineze ka shtuar sulmet ndaj të drejtave të njeriut në Kinë dhe se vendet që bashkëveprojnë me regjimin duhet të kuptojnë se po bashkëveprojnë me një “shtet kriminal”.

XS
SM
MD
LG