Lidhje

Takim virtual mes ambasadores amerikane në OKB dhe presidentes së Tajvanit


Takim virtual mes ambasadores amerikane në OKB dhe presidentes së Tajvanit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Ambasadorja amerikane në OKB, Kelly Craft mbajti një takim virtual me Presidenten e Tajvanit Tsai Ing-wen të mërkurën mbrëma, pasi udhëtimi i saj këtë javë u anulua. Lidhjet midis Shteteve të Bashkuara dhe Tajvanit janë forcuar gjatë administrates së Presidentit Trump.

XS
SM
MD
LG