Lidhje

Kamala Harris hyn në histori me rolin e saj si Nënpresidente


Kamala Harris hyn në histori me rolin e saj si Nënpresidente
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

E diplomuar në Universitetin Howard, një kolegj i përbërë kryesisht nga studentë me ngjyrë në Uashington, Harris u bë prokurorja e parë grua me ngjyrë në San Francisko në vitin 2004 dhe më pas Prokurore e Përgjithshme e Kalifornisë në vitin 2010.

XS
SM
MD
LG