Lidhje

Kosovë: Akuza për ndërhyrje në punën e KQZ-së


Kosovë: Akuza për ndërhyrje në punën e KQZ-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Reagimet e partive politike vijnë pas njoftimit se Këshilli Gjyqësor ka gjetur se 47 kandidatë në listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit, janë shpallur fajtor për vepër penale me një vendim përfundimtar të gjykatës në tri vjetët e fundit dhe nuk kanë mundësi të kandidojnë.

XS
SM
MD
LG