Lidhje

Mes vështirësive të pandemisë, studentët në grevë për pagesat e shkollimit


Mes vështirësive të pandemisë, studentët në grevë për pagesat e shkollimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Studentët në një nga universitetet më prestigjioze të Shteteve të Bashkuara thonë se nuk do të paguajnë për mësimdhënien. Borxhi i huave studentore në Shtetet e Bashkuara llogaritet në mbi 1.7 trilion dollarë, një shifër më e lartë se PBB-ja e vendeve si Kanadaja, Rusia dhe Koreja e Jugut.

XS
SM
MD
LG