Lidhje

Parku Disneyland në Kaliforni kthehet në qendër gjigande vaksinimi


Parku Disneyland në Kaliforni kthehet në qendër gjigande vaksinimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Parku Disneyland në Anaheim të Kalifornisë është tjetërsuar në një qendër gjigande vaksinimi masiv kundër COVID-19. Po ashtu edhe qytete të tjera të Kalifornisë si Los Anxheles dhe San Diego kanë krijuar qendra masive me kapacitete vaksinimi prej disa mijëra njerëzish në ditë.

XS
SM
MD
LG