Lidhje

Historia e dy aktivistëve të guximshëm që ngritën zërin për liritë civile në Turqi


Historia e dy aktivistëve të guximshëm që ngritën zërin për liritë civile në Turqi
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:08 0:00

Zëri i Amerikës ka përgatitur një seri materialesh për çështjet e lirisë së shtypit në Turqi. Ata që zgjodhën të mbulojnë zhvillime problematike dhe që punuan si redaktorë në këtë publikim janë përballur me përndjekjen e autoriteteve, madje edhe me burgim.

XS
SM
MD
LG