Lidhje

Sfidat e vaksinimit për njerëzit që nuk dalin dot nga shtëpia


Sfidat e vaksinimit për njerëzit që nuk dalin dot nga shtëpia
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Miliona banorëve në SHBA u duhet ta bëjnë vaksinën për koronavirusin aty ku banojnë, sepse dalin rrallë ose kurrë nga shtëpitë e tyre. Mjekët dhe infermierët e specializuar janë në krye të kësaj nisme sfiduese me ndihmën e autoriteteve lokale dhe shtetërore në gjithë vendin.

XS
SM
MD
LG