Lidhje

Ekspertët: Ende të panjohura përmasat e ndërhyrjes kibernetike përmes SolarWinds


Ekspertët: Ende të panjohura përmasat e ndërhyrjes kibernetike përmes SolarWinds
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Ligjvënësit amerikanë hapën hetime këtë javë lidhur me penetrimin në sistemet e kompanisë SolarWinds në dhjetor 2020 që çoi në kompromentimin e sistemeve kompiuterike të qeverisë amerikane si dhe të shumë përdoruesve privatë.

XS
SM
MD
LG