Lidhje

Ankaraja në kërkim të një marrëdhënie të re me Uashingtonin


Ankaraja në kërkim të një marrëdhënie të re me Uashingtonin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan po bën thirrje për një pikënisje të re në marrëdhëniet SHBA - Turqi. Marrëdhëniet midis dy aleatëve të NATO-s kanë qenë të tensionuara, veçanërisht lidhur me thellimin e lidhjeve të Ankarasë me Moskën dhe blerjen e një sistemi rus të raketave.

XS
SM
MD
LG