Lidhje

GM: Në vitin 2035 do të prodhojmë vetëm makina elektrike


GM: Në vitin 2035 do të prodhojmë vetëm makina elektrike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Premtimi i kohëve të fundit i kompanisë “General Motors” për të prodhuar vetëm automjete elektrike deri në vitin 2035, me përjashtim të kamionëve të rëndë, pritet të shërbejë si nxitje e madhe drejt largimi nga përdorimi i naftës dhe benzinës si burime energjie në industrinë e automobilëve.

XS
SM
MD
LG