Lidhje

Gjirokastër: Gratë kërkojnë përfshirjen më të madhe në politikë dhe mbrojtjen nga dhuna


Gjirokastër: Gratë kërkojnë përfshirjen më të madhe në politikë dhe mbrojtjen nga dhuna
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Grupime të grave në Gjirokastër kërkuan mbështetje më të madhe për përfshirjen e grave në politikë dhe mbrojtjen e tyre nga dhuna në familje. Aleanca Kombëtare e Këshilltareve bashkiake kërkoi nga partitë politike mbështetjen financiare dhe promovim të barabartë të kandidatëve, pavarësisht gjinisë.

XS
SM
MD
LG