Lidhje

Shqipëri: Dhuna ndaj grave, aplikacioni "GjejZa" lehtëson denoncimet


Shqipëri: Dhuna ndaj grave, aplikacioni "GjejZa" lehtëson denoncimet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Në Shqipëri, aplikacioni “GjejZa” po bëhet një mjet përherë e më i fuqishëm në përpjekjet për të frenuar dhunën ndaj grave dhe vajzave. Aplikacioni “GjejZa” u krijua 20 muaj më parë aplikacionin për të ndihmuar gratë në denoncimin e dhunës me bazë gjinore.

XS
SM
MD
LG