Lidhje

SHBA, përpjekje për të shndërruar kryeqytetin e vendit në shtet


SHBA, përpjekje për të shndërruar kryeqytetin e vendit në shtet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Megjithëse Uashingtoni është qendra e pushtetit politik në vend, banorët e tij nuk kanë të drejtë vote në Kongres dhe as të veteqeverisen, për shkak të statusit të tij të veçantë si njësi e varur nga qeveria federale.

XS
SM
MD
LG