Lidhje

Procesi i formimit të institucioneve në Kosovë


Procesi i formimit të institucioneve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

Parlamenti i ri i dalë nga zgjedhjet e 14 shkurtit pritet të mblidhet të hënën dhe me këtë fillon edhe procesi i ngritjes së institucioneve të reja. Korrespondentja jonë në Prishtinë, Edlira Bllaca, bisedoi me ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, lidhur me rrjedhën e këtij procesi.

XS
SM
MD
LG