Lidhje

Gjyqi për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd


Gjyqi për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Një juri e larmishme racore në Mineapolis do të vendos për fatin e një ish-polici të bardhë në gjyqin për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd që fillon të hënën. Ngjarja shkaktoi protesta në të gjithë botën dhe gjyqi pritet të ndiqet me vëmendje.

XS
SM
MD
LG