Lidhje

Hong Kong, 7 aktivistë pro-demokracisë dënohen për pjesëmarrje në prostesat e vitit 2019


Hong Kong, 7 aktivistë pro-demokracisë dënohen për pjesëmarrje në prostesat e vitit 2019
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Shtatë nga aktivistët e shquar pro-demokracisë në Hong Kong u shpallën fajtorë për organizimin dhe pjesëmarrjen në një protestë të paligjshme anti-qeveritare të vitit 2019. Protestat e vitit 2019 morën shkas nga miratimi i një ligji kinez të debatueshëm për ekstradimet.

XS
SM
MD
LG