Lidhje

Francë: Miratohen masa të reja kombëtare për të frenuar koronavirusin


Francë: Miratohen masa të reja kombëtare për të frenuar koronavirusin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Dhoma e ulët e parlamentit miratoi masat e njoftuara dje nga qeveria e Presidentit Emmanuel Macron, por votimi u shoqërua nga një bojkotim masiv dhe kritika të ashpra nga partitë e opozitës, pasi Kryeministri Jean Castex iu drejtua parlamentit.

XS
SM
MD
LG