Lidhje

Shqipëri, fushata dhe financimi i partive politike; studim ligjor e praktik


Shqipëri, fushata dhe financimi i partive politike; studim ligjor e praktik
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Instituti për Studime Publike dhe Ligjore ka përgatitur një studim mbi financimin e partive politike dhe transparenca financiare në fushatë zgjedhore. Ekspertët e tij besojnë se Kodi i ri Zgjedhor shënon përmirësime të dukshme pas Marrëveshjes së 5 Qershorit. Por tani është koha për zbatim.

XS
SM
MD
LG