Lidhje

Aktivistët boshnjakë paralajmërojnë për rrezikun nga ndotja e lumenjve


Aktivistët boshnjakë paralajmërojnë për rrezikun nga ndotja e lumenjve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Aktivistë të mjedisit në Bosnjë paralajmërojnë se mbeturinat që lundrojnë në lumenjtë e këtij vendi po rrezikojnë ekosistemin dhe shëndetin e njerëzve. Ata po trajtojnë këtë problem me ndihmën e një kompanie gjermane, e cila ka dërguar një pajisje të posaçme për pastrimin e lumenjve.

XS
SM
MD
LG