Lidhje

Agjencia Evropiane e Hapësirës kërkon diversitet tek rekrutët e rinj


Agjencia Evropiane e Hapësirës kërkon diversitet tek rekrutët e rinj
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Agjencia Evropiane e Hapësirës po zhvillon për herë të parë në 11 vjet një fushatë rekrutimesh. Institucioni thotë se këtë radhë synimi është shtimi i numrit të astronauteve femra si dhe individëve me aftësi të kufizuara fizike që kanë shprehur dëshirën për udhëtime në hapësirë.

XS
SM
MD
LG