Lidhje

Censusi i fundit në Nju Jork zbulon prirje befasuese


Censusi i fundit në Nju Jork zbulon prirje befasuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Regjistrimi i popullsisë i vitit 2020 në qytetin e Nju Jorkut u mbajt në muajin mars, gjatë ditëve të para të pandemisë. Rezultatet ishin befasuese dhe mund t'i kushtojnë qytetit para, thonë ekspertët. Por mund t’i kushtojnë edhe përsa i përket përfaqësimit të tij në Kongres.

XS
SM
MD
LG