Lidhje

Presidenti Biden njeh mizoritë ndaj armenëve si genocid


Presidenti Biden njeh mizoritë ndaj armenëve si genocid
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Presidenti Joe Biden njohu si genocid vrasjet sistematike dhe deportimin e qindra mijëra armenëve nga turqit osmanë një shekull më parë. Presidenti Biden bëhet kështu presidenti i parë amerikan që ndërmerr këtë hap.

XS
SM
MD
LG