Lidhje

Freedom House: Shqipëria, Kosova rënie në nivelin e demokracisë


Freedom House: Shqipëria, Kosova rënie në nivelin e demokracisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Organizata Freedom House arrin në përfundimin se udheqësit e zgjedhur në Evropën Qendrore dhe Lindore po minojnë vetë institucionet që i sollën ata në detyrë, duke refuzuar normat demokratike dhe duke promovuar sisteme alternative të qeverisjes autoritare

XS
SM
MD
LG