Lidhje

Zhvendosjet demografike dhe ndikimi në politikën e Shtetet të Bashkuara


Zhvendosjet demografike dhe ndikimi në politikën e Shtetet të Bashkuara
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Zhvendosjet demografike në Shtetet e Bashkuara gjatë dhjetë viteve të fundit kanë çuar në një riorganizim të rëndësishëm të numrit të ligjvënësve që do të përfaqësojnë disa shtete.

XS
SM
MD
LG