Lidhje

Shqipëri, liria e medias në rënie - shtohen paditë në gjykatë ndaj gazetarëve


Shqipëri, liria e medias në rënie - shtohen paditë në gjykatë ndaj gazetarëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:26 0:00

Analistë dhe përfaqësues të qarqeve akadamike në Shqipëri, konstatojnë se liria e medias edhe këtë vit pësoi regres. Ata i mbështesin argumentat e tyre në disa raporte të organizatave prestigjoze ndërkombëtare, si dhe në realitetin që ofroi viti 2020 dhe muajt e parë të këtij viti.

XS
SM
MD
LG