Lidhje

Polemikat mbi murin kufitar mes SHBA dhe Meksikës


Polemikat mbi murin kufitar mes SHBA dhe Meksikës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Ndërtimi i një muri kufitar prej më shumë se 3000 kilometrash mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës ishte një premtim i administratës Trump.Projekti u braktis nga administrata Biden, por i përfunduar ose jo, muri ende ka një hije të hidhur përgjatë disa pjesëve të kufirit.

XS
SM
MD
LG