Lidhje

SHBA, 1.6 milionë dollarë Kosovës për projekte zhvillimi


SHBA, 1.6 milionë dollarë Kosovës për projekte zhvillimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett dhe drejtoresha e misionit të Agjencisë amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, (USAID) në Kosovë, Lisa Magno, nënshkruan të enjten një donacion prej 1.6 milionë dollarësh për Kosovën.

XS
SM
MD
LG